Mūsų naujienos

Papildyta VSRC įranga

Rudenį VSRC įrangą papildė  lazerinis 3D skeneris – Trimble® X7 ir RealWorks programinė įranga! Centre šiuo metu vyksta intensyvūs mokymai siekiant įsisavinti novatorišką statybos sektoriaus praktinio mokymo priemonę. Keliomis užfiksuotomis akimirkomis dalinamės ir su Jumis!

Kas tai? 3D skenavimas – tai realaus pasaulio objekto analizės procesas, kurio metu surenkami visi duomenys, kad būtų galima atkurti jo formą ir išvaizdą skaitmeniniu būdu. Šio proceso dėka objektas gali tapti 3D modeliu, kuris gali būti naudojamas kaip būsimo 3D projekto pagrindas, taip pat gali būti naudingas rekonstruojant, analizuojant ar imituojant idėjas.

Kaip veikia? Naudojant lazerio šviesą skaitmeniniu būdu užfiksuojama objekto forma ir gaunamas skaitmeninis tikro objekto atvaizdas. Šiais 3D skeneriais galima išmatuoti tikrai smulkias detales ir užfiksuoti sudėtingiausias formas. Šis lazerinio skenavimo metodas puikiai tinka sudėtingoms geometrijoms matuoti ir tikrinti.

Viena iš dažniausiai 3D skenavimo sričių yra statinio trimačio modelio sukūrimas, kuris gali praversti įvairiais tikslais, įskaitant mokslinius tyrimus, švietimą ir paveldo išsaugojimą.  Vienas iš garsiausių paveldo išsaugojimo pavyzdžių pasaulyje nuskambėjęs Paryžiuje iš dalies sudegusios Notre Dame katedros 3D skenuotos medžiagos numatomas panaudojimas katedros restauravimo ir rekonstrukcijos projektui.

3D lazerinis skeneris nupirktas įgyvendinant projektą Nr. 09.1.2-CPVA-V-721-01-0002 ,,Vilniaus statybos sektoriaus praktinio mokymo centro plėtra“, pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.1.2-CPVA-V-721 įgyvendinimo priemonę „Sektorinių praktinio mokymo centrų plėtra“ .