Biblioteka / Informacinis centras

VSRC biblioteka – atviras švietimo ir informacijos centras, visapusiškai tenkinantis mokymo įstaigos bendruomenės narių informacinius poreikius. Informacinių technologijų pagalba kuriama nauja patraukli mokymosi aplinka, kurioje lengviau realizuojami šiuolaikinio ugdymo reikalavimai. 

Bibliotekos fondą sudaro įvairių formatų ugdymo procesui reikalingos priemonės – knygos, serialiniai, periodiniai leidiniai, kartografija. Bendras Fabijoniškių ir Viršuliškių skyrių fondo dydis –  apie 20 000 egz.

Bibliotekos teikiamomis paslaugomis naudojasi visa mokymo įstaigos bendruomenė – mokytojai, mokiniai, administracijos darbuotojai.

Bibliotekininkė

(Viršuliškių skyriuje)

Bibliotekos vedėja

(Fabijoniškių skyriuje)

Lina Saladžiuvienė

el. paštas lina.saladziuviene@vsrc.lt

Laisvės pr. 53, LT-07191, Vilnius

Rasa Žudienė

el. paštas rasa.zudiene@vsrc.lt

Ateities g. 28, LT-06329, Vilnius

Lankytojai priimami

Pirmadieniais 8.00-16.30
Antradieniais 8.00-16.30
Trečiadieniais 8.00-16.30
Ketvirtadieniais 8.00-16.30
Penktadieniais 8.00-15.30

Kviečiame skaityti:

Knygoje aprašoma medžiagų ir technologijų raida, pagrįsta geologijos, paleontologijos, istorijos ir kitų gamtos mokslų medžiaga. Pateikiami raidos faktai grindžiami informacija gauta tiriant organinių ir neorganinių gamtos objektų evoliuciją. Knygos tekstai turėtų būti suprantami moksleiviams, studentams ir kitų socialinių grupių žmonėms, klausiusiems istorijos, geograijos, fizikos ir chemijos vidurinių mokyklų kursus ir besidomintiems medžiagų ir technologijų kūrimo raida. Knyga padės suprasti šių procesų varomąsias jėgas, teigiamas ir neigiamas technologinės plėtros pasekmes.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Charlesas Graeberis – ne vieną apdovanojimą pelnęs žurnalistas ir  „New York Times“ bestselerio „The Good Nurse“ („Gerasis slaugytojas“) autorius. Jo darbai buvo įtraukti į antologijas „The Best American Science Writing“  („Geriausi Amerikos moksliniai veikalai“), „The Best American Crime Reporting“ („Geriausi Amerikos nusikaltimų reportažai“), „Geriausi per 10 metų“ (pagal žurnalą „National Geographic Adventure“),  „Geriausi per 20 metų“ (pagal WIRED), „Geriausi Amerikos žurnalų straipsniai“ (sudarė ASME ir Kolumbijos žurnalistikos mokykla). Charlesas taip pat yra Alfredo P. Sloano fondo bendradarbis ir Užsienio spaudos klubo Edo Cunninghamo apdovanojimo už puikią tarptautinę žurnalistiką laureatas. Šiuo metu jis dalyvauja Niujorko „The Writers Room“ ir tarptautinės nepelno organizacijos „Building Markets, kuri padeda nuo karo, skurdo ir persekiojimų nukentėjusiems pabėgėliams, valdybose. Charlesas gimęs Ajovos valstijoje, o dabar gyvena Brukline.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Lee McIntyre – Filosofijos ir mokslo istorijos centro mokslo darbuotojas Bostono universitete ir etikos dėstytojas Harvardo išplėstinėje mokykloje. Jis knygos „Tamsieji amžiai: Kam reikalingas mokslas apie žmogaus elgesį“ (angl. Dark Ages: The Case for a Science of Human Behavior) autorius (MIT Press).

Kaip reaguosime į pasaulį, kuriame kažkas mėgina dumti mums akis, – mūsų sprendimas. Tiesa tebėra svarbi ir visada buvo. Nuo mūsų priklauso, ar suvoksime tai laiku.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Autorius M. Fordas yra futurologas, kuris specializuojasi dirbtinio intelekto ir robotikos srityse analizuodamas šių technologijų plėtrą ir įtaką darbo rinkai, ekonomikai bei visuomenei. Jo knyga „Robotų era“ išsiskiria tuo, kad joje nagrinėjami ryškėjantys darbo rinkos pokyčiai, skaitmeninė atskirtis, naujausios technologijos ir galimas jų poveikis ekonominiams ir socialiniams santykiams. Nors aptariamų reiškinių pavyzdžiai pateikiami daugiausia iš JAV ir Jungtinės Karalystės gyvenimo, jų tendencijos yra globalios ir nesunkiai pastebimos daugelyje išsivysčiusių šalių.

 

Ši tarpdisciplinė knyga padės Lietuvos mokslo, ekonominės ir finansinės politikos formuotojams geriau suvokti sąsajas tarp technologijų pažangos ir sparčių socialinių bei ekonominių pokyčių, identifikuoti pagrindines jų varomąsias jėgas, o moksleiviams ir studentams – geriau pasirengenti tiems pokyčiams renkantis profesiją.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Lietuvos visuomenė nusivylusi viskuo – politikais, teismais, bankais. Tuo tarpu L. Stout knyga „Sąžinės ugdymas“ mus moko, jog gyvenime ne viskas juoda, ir pateikia vertingų įžvalgų, kaip plėtoti šviesiuosius visuomenės gyvenimo aspektus. Vienas jų susijęs su įstatymų leidyba: ji turi sudaryti sąlygas skleistis gerosioms žmonių savybėms. Kita vertus, teismai savo sprendimuose turi pateikti sąžiningo, socialiai reikšmingo elgesio modelius.

Ši knyga turėtų sudominti ne tik dabartinį Lietuvos politikos ir teisės elitą, bet ir visų pirma jaunąją kartą, kurios atstovai netruks taps įstatymų leidėjais, teisėjais, prokurorais ir pan. Ji skatina pakeisti ir Lietuvos teisės doktriną – nuo teisinių išvedžiojimų pereiti prie empirinių teisinės praktikos tyrimų. Galiausiai ši knyga turėtų paskatinti tiriamąją žurnalistiką analizuoti, kaip vienas ar kitas konkretus teisės aktas, teismo sprendimas veikia žmonių elgesį.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Amerikiečių autorė M. Roach kviečia į kelionę virškinimo traktu, atskleisdama mumyse vykstančius gyvybinius procesus, tarp jų ir tais aspektais, apie kuriuos dažniausiai droviai tylime. Šioje kelionėje sužinosite apie stebėtinas seilių savybes ir jų sąsajas su skalbiamaisiais milteliais, ryšį tarp kvapo ir skonio, kaip ir kodėl žarnyne kaupiasi dujos, kas lemia blogą jų kvapą ir apie šioms „išmetamosioms“ dujoms gaudyti skirtas kelnaites. Galėsite palyginti žmonių ir gyvūnų žarnyno anatominius skirtumus ir jų reikšmę, perskaitysite apie subproduktų vartojimo antikos Graikijoje ir šiais laikais pokyčius, apie „žmogų-mėgintuvėlį“ ir daugybę kitų pašėlusiai keistų, įdomių ir kartu praktiškų faktų iš žmonijos eksperimentų su savo kūnu.

Knyga suteiks žinių apie dažniausius virškinimo sistemos sutrikimus ir jų profilaktiką, sveiką mitybą. Autorė pateikia platų istorinį žarnyno tyrimų ir mitybos įpročių kontekstą, išsamiai aprašo naujausius virškinimo ligų gydymo metodus.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Nobelio fizikos premijos laureatas F. Wilczek ypač subtiliai ir savitai aptaria pasaulio pažinimo istoriją ir mokslo raidą: autorius į jas žvelgia per prizmę „idealu – realu“, atskleisdamas skaitytojui amžiną mokslininkų siekį nuo seniausių laikų iki netolimos dabarties – atskleisti pasaulio tobulybę, t. y. įrodyti, kad jis gražus. Autorius ieško atsakymo į klausimą, ar pasaulį galima laikyti meno kūriniu, ir jeigu taip, tai ar tas kūrinys vykęs.

Knyga aprėpia įvairių mokslo šakų pasiekimus. Nors analizuojami fundamentalūs sąryšiai ir naujausi atradimai, žvelgiant per grožio prizmę viskas atrodo paprasčiau, suprantamiau. Knygos patrauklumą ir informatyvumą lemia lengvas pasakojimo stilius ir įdomūs sugretinimai.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Knygoje nagrinėjamos temos ir keliamos problemos labai aktualios mums, vis giliau panyrantiems į infosferą – išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, dirbtinio intelekto, virtualių pasaulių ir skaitmeninių sielų erdvę. Tampant vienos informacinės erdvės dalimi, neišvengiamai kinta individo santykis su tikrove ir kitais žmonėmis. Ši knyga padės suvokti šioje srityje vykstančius procesus, jų įtaką mąstymui ir elgesiui. Filosofas L. Floridi, pateikdamas savo požiūrį į informacinių ir ryšio technologijų vystymąsi, augančią jų įtaką visuomenei ir ekonomikai,  išryškina netikėtas sąsajas, atveria giluminius procesus ir jų perspektyvas. Šiuos globalius ir neišvengiamus procesus jis vadina ketvirtąja revoliucija žmonijos mąstymo istorijoje (po N. Koperniko heliocentrinės, Č. Darvino biologinės ir Z. Froido psichoanalitinės), kurios kaskart privertė perkainoti žmogaus santykį su tikrove. A. Turingo darbai ir idėjos tapo naujosios revoliucijos pradžia.

 

Knygoje pateikta šių technologijų plėtros analizė, atskleisti ryšiai su istoriniu visuomenės vystymusi ir originalios ateities įžvalgos padės geriau suvokti gyvenimo išmaniųjų įrenginių erdvėje ypatumus ir pasiruošti ateičiai.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu

Žmogaus genomas sudarytas iš daugiau kaip trijų milijardų nukleotidų. Tik 50 milijonų iš jų formuoja konkrečius genus, koduojančius mūsų baltymus. Ši genomo dalis vadinama egzomu. Būtent jo defektai yra visų paveldimų ligų pagrindas.


Knygoje aptariamos šeimos problemos, kai joje gimsta paveldima liga sergantis vaikas. Skaitytojus ši knyga turėtų sudominti tuo, kad joje suprantamai paaiškinti naujausių technologijų, įskaitant in vitro apvaisinimą, prenatalinę ir preimplantacinę diagnostikas, taikymo privalumai ir trūkumai. Kitų šalių patirtis sprendžiant genetinių ligų diagnostikos ir gydymo išlaidų, taip pat specialistų klaidų kompensavimo problemas svarbi ir Lietuvos gyventojams, ir sveikatos priežiūros politikos formuotojams. Ypač daug dėmesio skiriama bioetiniams klausimams, susijusiems su naujausiomis technologijomis ir jų taikymu ligų diagnostikai ir gydymui.

 

Knyga skirta visiems, norintiems  pasinerti į žmogaus genomo analizės peripetijas, suprasti jo tyrimo privalumus bei trūkumus.

ATSISIŲSTI KNYGĄ:
– PDF formatu
– EPUB formatu