Mūsų naujienos

Ekskursija į Pinigų muziejų

Gegužės 12 d. geografijos ir istorijos mokytojos Fabijoniškių skyriaus mokiniams surengė turiningą ekskursiją į Lietuvos banko Pinigų muziejų. Mokiniai aktyviai įsitraukė į edukaciją, įdėmiai klausėsi gidės pasakojimo, susipažino su pinigų raida, kaip atsirado popieriniai pinigai, sužinojo, kad monetos pagrindinė pusė ne ta, kurioje iškaldintas skaičius, bet toji, kurioje yra šalies herbas. Kiekvienas edukacijos dalyvis turėjo galimybę pasigaminti knygos skirtuką su iškaldintu pinigu – skatiku.

Taip pat muziejuje mokiniai patys galėjo pasisverti ant ypatingų svarstyklių, kurios iškart paverčia besisveriančiojo svorį į auksą, sidabrą bei platiną ir apskaičiuoja, kiek žmogus kainuotų, jei būtų pagamintas iš kiekvieno minėtų tauriųjų metalų.

Didžiulį įspūdį visiems paliko iš lietuviškų 1 cento monetų pastatyta piramidė, susidedanti iš 1 milijono 935 centų, kuri yra patekusi į Gineso rekordų knygą.

Mokiniai aktyviai dalyvavo ir interaktyvioje viktorinoje, kurioje reikėjo atsakyti į 30 klausimų, buvo pavaišinti saldainiais bei gavo simbolines dovanėles.