VSRC bendradarbiaudama kartu su partneriais Oviedo universitetu (Ispanija), QualiCAD (Portugalija), Rygos technikos universitetu (Latvija),  CIFP La Laboral (Ispanija), Solski Center Velenje (Slovėnija) įgyvendina Erasmus+ Programos Strateginių partnerysčių projektą (KA220-VET) Mokomoji platforma su atvirais ištekliais, skirtais mokymuisi internetu ir techninio brėžinio vertinimui.

 
Informacija apie projektą:
Informacinės ir ryšių technologijos (IRT), taip pat mokymosi valdymo sistemos (angl. LMS) padeda kurti interaktyvią mokymosi aplinką. Tačiau LMS priemonės nėra pritaikytos darbams, kuriuose reikia grafinės raiškos turinio (geometriniai brėžiniai, techniniai brėžiniai, schemos, blokinės schemos ir t. t.). Be to, tokio tipo užduotims vertinti reikia rankinio patikrinimo, kurį turi atlikti už mokymosi procesą atsakingas asmuo, o tai lėtina mokymo ir mokymosi procesą. COVID-19 pandemijos padariniai dar kartą parodė, kad būtina kurti internetinius išteklius, kurie padėtų mokyti šių dalykų. Šis faktas paskatino poreikį kurti naujas interaktyvias skaitmenines priemones, kurios galėtų padėti ugdyti gebėjimus mokytis šio tipo turinio.
Šio projekto tikslas – tobulinti skaitmeninę kompetenciją, sukuriant angl. LMS (liet. mokymosi valdymo sistema – tai programinė įranga arba žiniatinklio technologija, naudojama konkrečiam mokymosi procesui planuoti, įgyvendinti ir vertinti), kuri padėtų nustatyti ir patenkinti mokytojų ir mokinių mokymosi poreikius techninės grafikos srityje, naudojant į žiniatinklį integruotas kompiuterinio braižymo (CAD) priemones. Juo taip pat siekiama pagerinti mokymo ir mokymosi procesą, nes kiekvienas grafinis turinys gali būti automatiškai analizuojamas ir vertinamas pačioje platformoje, taip gerokai sumažinant mokytojo darbo krūvį ir sudarant galimybę realiuoju laiku stebėti mokymosi pažangą. Šiuo projektu taip pat siekiama LMS papildyti plačia ir įvairiapusiška atvirųjų mokomųjų išteklių kolekcija, kuri leistų bet kuriam portalą lankančiam naudotojui tobulinti savo įgūdžius šioje srityje.

Bus plėtojama veikla, skirta techniniams ir skaitmeniniams įgūdžiams tobulinti techninio piešimo ir grafinio vaizdavimo sistemų srityje:
1. Dabartinės techninės grafikos dalykų mokymosi internetu būklės Europos švietimo įstaigose analizė.
2. Edukacinės platformos, skirtos techninio piešimo ir grafinio vaizdavimo sistemų srities turinio mokymuisi ir savęs vertinimui, sukūrimas.
3. Didelės ir įvairios atvirų didaktinių išteklių kolekcijos, skirtos grafinio raiškumo dalykams, parengimas.
4. Mokymo dienų, skirtų naudotis mokomuoju portalu, organizavimas.
5. Portalo ir sukurtų išteklių naudojimo testų atlikimas su institucijų partnerių studentais.
6. Renginių, skirtų projekto ir rezultatų sklaidai ir populiarinimui, organizavimas.
7. Projekto veiklos kokybės užtikrinimo sistemos įgyvendinimas.

Projekto nuoroda: ČIA

Partneriai:
https://www.uniovi.es/ (Projekto koordinatorius)