Mūsų naujienos

Profesinio meistriškumo konkurse „Plytelių klojėjas 2021“

Šiųmetis profesinio meistriškumo konkursas „Plytelių klojėjas 2021“ tapo tarptautiniu. Tarp 9 komandų viena buvo iš Latvijos, Daugpilio statybos technikumo. Konkursą lapkričio 24 dieną savose mokymo dirbtuvėse rengė VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras. Būtinų medžiagų užduočiai atlikti skyrė bendrovė „Viskas plytelėms“. Maža to – rėmėjai konkursantus atlydėjusiems mokytojams surengė seminarą „Didelio formato apdailos plytelių apdirbimas ir naujienų pristatymas“, organizavo nepriklausomus konkurso darbų vertintojus ir skyrė vertingų dovanų nugalėtojams. Užduotį konkursui paruošė profesijos mokytojas ekspertas Jonas Šmigelskas. Konkursantams ji buvo išsiųsta iš anksto. Sąlygose buvo numatyta jos atlikimui skirti 4 valandas.

Įpusėjus konkursui, pradėjo aiškėti, kad plyteles, tarsi ir nesudėtingam raštui, pjaustyti, sekasi labai skirtingai. Tik Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai Martynas Staškus ir Arnas Kasparas darbą pabaigė net pusvalandžiu anksčiau, nei leido konkurso sąlygos. Visi kiti nesitraukė nuo užduoties iki paskutinės darbui skirtos minutės. Visgi 4 komandos nespėjo priklijuoti paskutinių plytelių ornamento dalių. Vis dėlto vertintojams rūpėjo ne darbo užbaigtumas, o tikslumas ir darbų technologijos laikymasis. Vertinimo komisija, kuriai vadovavo bendrovės „Viskas plytelėms“ komercijos direktorius Darius Kasaitis, darbus tyrinėjo ilgai. Sunkiausiai, kaip jie sakė, buvo skirti trečiąją vietą. Ji teko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniams Karolinai Poškaitei ir Irmantui Ablėnui. Jie buvo iš tų keturių, kurie nebaigė užduoties.

„Dirbkite taip kruopščiai kaip dabar, tik būkite truputį greitesni ir, tokiuose konkursuose kaip šis, jums konkurentų nebus“, – įteikdamas jiems taurę reziumavo D.Kasaitis.

Kitą, kiek didesnę, taurę aukštyn kėlė svečiai iš Daugpilio. Pergale šiųmečiame plytelių klojėjų konkurse džiaugėsi Vilniaus statybininkų rengimo centro merginų komanda. Mokines Viktoriją Korabliovą ir Vilmą Malinauskaitę šiai pergalei ruošė profesijos mokytojas Jonas Šmigelskas.

Profesinio meistriškumo konkurse „Plytelių klojėjas 2021“ dalyvavo Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro, Kėdainių profesinio rengimo centro, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Šiaulių profesinio rengimo centro, Vilniaus statybininkų rengimo centro ir Daugpilio statybos technikumo mokinių komandos.