Mūsų naujienos

Priklausomybės veidai

Priklausomybė daugelio sąmonėje siejasi su asocialiais, žlugusiais ir iš normalaus socialinio ir kultūrinio gyvenimo iškritusiais žmonėmis. Tačiau retas kuris susimąsto apie tai, kad mūsų garbinama televizijos žvaigždė jau daug metų kovoja su priklausomybe ar nekaltas kompiuterinis žaidimas mobiliajame telefone gali būti puikus pamatas priklausomybės vystymuisi. 

Jaunam žmogui gausybėje dviprasmiškų nuomonių, mitų ir begalybėje internetinės informacijos atrasti tiesą labai sunku. Tokiame kontekste tampa būtina ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, atsakomybę bei toleranciją, priklausomybes bei psichoaktyvių medžiagų vartojimo sukeliamas problemas pristatant ne tik kaip galimą sveikatos problemą, bet kartu ir kaip kultūrinį bei socialinį reiškinį. 

Gruodžio 12 d. Viršuliškių ir Fabijoniškių skyrių 9 – 12 klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Priklausomybės veidai“, kurią parengė daugiau kaip 10 metų su priklausomybėmis dirbanti klinikinės toksikologijos gydytoja Laima Gruzdytė. 

Mokiniai susipažino su priklausomybės kaip reiškinio atsiradimo ir vystymosi principais, naujausiomis mokslinėmis išvadomis. Viešnia pasakojo, kad priklausomybė mėgsta draugiją, o nikotinas, dažniausiai tampa „raktu“ atveriančiu duris į priklausomybių pasaulį. Edukacijos pabaigoje gimnazistams buvo pasiūlyta užsidėti stiprų apsvaigimą nuo alkoholio imituojančius akinius ir akinius, imituojančius apsvaigimą nuo marihuanos. 

Edukacijos forma skatino mokinius ieškoti atsakymų, išsakyti savo nuomonę, klausti ir suvokti svarbiausią moksliniais tyrimais pagrįstą tiesą – priklausomybė trunka visą gyvenimą.