Mūsų naujienos

Policijos istorijos muziejus

Lapkričio 7 dieną, Fabijoniškių skyriaus devintokai, kartu su auklėtoja Irma pasinaudojo šio skyriaus dešimtokų rekomendacijomis ir nuvyko į Policijos istorijos muziejų, kuriame pasitelkus šiuolaikines išmaniąsias technologijas susipažino su Lietuvos policijos raida, išvydo, kaip policijos veikla keitėsi bėgant metams.

Nors Policijos muziejus nėra didelis, bet viskas išdėliota labai informatyviai ir moderniai. Ypatingo mokinių dėmesio susilaukė eksponuojami skirtingais laikotarpiais naudoti šaunamieji ginklai, specialiosios apsaugos, radijo ryšio, greičio kontrolės priemonės, tarnybinė uniforminė apranga, apdovanojimai.

Taip pat mokiniai apspito tikrą tarnybinį motociklą BMW 1150 RT, kuris 2002 m. lapkričio 22–23 dienomis lydėjo Lietuvoje viešėjusio Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Džordžo Bušo kortežą. Būtent šis yra vienintelis iš aštuonių išlikęs ir saugomas muziejuje.

Mokinius įtraukė ir muziejuje esanti išskirtinė atrakcija – virtualios realybės 360 laipsnių vaizdo reportažai. Užsidėjus virtualios realybės akinius dalyvavo Lietuvos policijos vykdomoje ginkluotų nusikaltėlių sulaikyme. Kitame virtualios realybės vaizdo reportaže kartu su policijos kinologu ir jo tarnybiniu šuniu dalyvavo sekant ir sulaikant nusikaltėlį.

„Ačiū, už gerai praleista laiką, buvo labai smagu. Sužinojom daugiau dalykų apie Lietuvos policiją.“ – sakė devintokai.