Pirmosios pagalbos mokymai mokiniams
Mokiniai dalyvavo praktiniuose pirmosios pagalbos mokymuose, kuriuos vedė specialistė. Užsiėmimo pradžioje dalyviai susipažino su miokardo infarkto požymiais – buvo paaiškinta, kaip atpažinti spaudžiantį ar deginantį skausmą krūtinėje, šaltą prakaitą, pykinimą, galvos svaigimą ar oro stoką. Mokiniai sužinojo, kaip svarbu nedelsiant reaguoti, jei žmogui pasireiškia šie simptomai.
Vėliau pristatytas gaivinimo algoritmas P–P–P, kurio žingsniai padeda nuosekliai įvertinti situaciją ir pradėti efektyvią pagalbą nelaimės vietoje.
Didžiausią įspūdį mokiniams paliko praktinė dalis: naudodamiesi specialiu manekenu jie mokėsi atlikti krūtinės paspaudimus, taisyklingai laikyti rankas ir išgauti reikiamą spaudimo gylį bei ritmą. Kiekvienas turėjo galimybę savarankiškai išbandyti gaivinimo veiksmus ir gauti instruktorės grįžtamąjį ryšį.
Mokymai buvo naudingi, informatyvūs ir suteikė mokiniams daugiau pasitikėjimo, kaip elgtis kritinėje situacijoje bei padėti žmogui iki atvykstant medikams.



Kurk, konstruok, dekoruok, programuok ir pažink tikras profesijas iš arti!
Kur? VSRC Viršuliškių arba Fabijoniškių skyriuose
Kam? 8–12 klasių mokiniams
Trukmė: apie 45 min
Pamokas veda: įstaigos specialistai
Registruokis čia:
Paviršių dekoravimas (Viršuliškių skyrius)
Paveikslo kūrimas kompiuterinio projektavimo priemonėmis
Pagalba ekosistemai – vabzdžių viešbučio gamyba
Pasigamink medinį inkilą
Vietų skaičius ribotas –
Mieli mokiniai, mokytojai ir tėveliai,

