Mūsų naujienos

Paskaita – diskusija ,,Elektroninės cigaretės – mitai ir faktai“

Gruodžio 15 d. Fabijoniškių skyriuje vyko susitikimas – diskusija su gydytoju, toksikologu dr.Robertu Badaru. Gydytojas supažindino mokinius, pedagogus su PSO atliktais tyrimais apie elektroninių cigarečių poveikį organizmui, kokie yra pirmieji sveikatos sutrikimo simptomai.

R. Badaras pabrėžė, kad el. cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę, o dėl jų „patogaus“ vartojimo priklausomybė gali išsivystyti greičiau ir būti stipresnė negu rūkant paprastas cigaretes. Yra atvejų, kai rūkoma el. cigaretė sprogo ir sužalojo veidą ir rankas, o sprogusi el. cigaretė, kuri buvo kelnių kišenėje, sukėlė III laipsnio šlaunies nudegimą.

Mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo diskusijoje. Gydytojas priminė, kad LR draudžiama parduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų;  draudžiama asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) elektronines cigaretes ir turėti elektronines cigaretes ar pildomąsias talpyklas; draudžiama nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas asmenims iki 18 metų.