Fabijoniškių skyriuje paminėta Europos kalbų diena
Rugsėjo 26 dieną Fabijoniškių skyriuje paminėta Europos kalbų diena – tradicinis, bet kasmet vis naujai atrandamas renginys, kuris kviečia mokinius ne tik švęsti kalbų įvairovę, bet ir suvokti jų svarbą šiandieniniame pasaulyje.
Šiemet renginį organizavo geografijos, lietuvių kalbos, istorijos ir informatikos mokytojai, subūrę I–IV gimnazijos klasių mokinius į bendrą veiklą. Kalbėta apie tai, kokias galimybes atveria kalbų mokėjimas, kokia kalbų reikšmė tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesinėje srityje, kaip kalbos gali tapti tiltu tarp skirtingų tautų. Renginio kulminacija tapo kalbų protmūšis, kuriame mokiniai varžėsi tarpusavyje, tikrindami žinias apie Europos kalbas, jų istoriją, įdomybes bei sąsajas su kultūra. Gimnazistai aktyviai įsitraukė ir demonstravo ne tik puikias žinias, bet ir loginį mąstymą bei komandinio darbo įgūdžius.
Tokie renginiai primena, kad kalbos – tai ne tik bendravimo priemonė, bet ir kultūrinis paveldas, kurį verta saugoti ir puoselėti. Europos kalbų diena – puiki proga pažvelgti į kalbas iš įvairių perspektyvų ir suprasti jų vertę globaliame pasaulyje.



Įgriso?
Laikas keisti kryptį.
Elektrikas
Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojas
PRIĖMIMAS: 2026.02.02–02.08
Kvietimai mokytis – 02.11
Sutarčių pasirašymas – 02.12–02.16
Papildomas priėmimas – 02.18
Visos galimybės persikvalifikuoti
Jei jauti, kad nori daugiau – tai tavo ženklas.
Keisk kryptį. Pradėk iš naujo.
Kurk, konstruok, dekoruok, programuok ir pažink tikras profesijas iš arti!
Kur? VSRC Viršuliškių arba Fabijoniškių skyriuose
Kam? 8–12 klasių mokiniams
Trukmė: apie 45 min
Pamokas veda: įstaigos specialistai
Paviršių dekoravimas (Viršuliškių skyrius)
Paveikslo kūrimas kompiuterinio projektavimo priemonėmis
Pagalba ekosistemai – vabzdžių viešbučio gamyba
Pasigamink medinį inkilą
Mieli mokiniai, mokytojai ir tėveliai,

