Mūsų naujienos

2020-02-18 Konferencija „Statybinių ir griovimo darbų atliekų tvarkymas Lietuvoje”

Vasario 17 d., Birštone vyko vieno iš centro vykdomų projektų „Statybų ir griovimo atliekų tvarkymas” baigiamoji konferencija. Joje dalyvavo 59 statybų verslo, mokymo įstaigų, ruošiančių statybų srities kvalifikuotus darbininkus, savivaldos institucijų aplinkos apsaugos skyrių atstovai.

20code2

Projekto tyrėjos ir Vilniaus statybininkų rengimo mokytojos Daiva Atmanavičienė ir Natalja Palubinskienė  renginio dalyviams pristatė atviro internetinio mokymo kurso CODESMA VOOC mokymo medžiagą. Vieną šio kurso modulio „Atliekų tvarkymo technologijos“ mokymosi medžiagą bei užduotis mokytojos kūrė pačios, kitų dviejų modulių – „Statybos ir griovimo darbų medžiagos“ bei „Statybos ir griovimo darbų procesai“ – išvertė iš anglų kalbos ir pritaikė Lietuvos situacijai. Visa mokymosi medžiaga patalpinta adresu www.codesma.eu, ja gali naudotis visos suinteresuotos šalys: mokytojai, besimokantieji, statybos verslo atstovai ir pan. Konferencijos dalyviai, padedami tyrėjų, galėjo  praktiškai pabandyti, kaip naudotis šia mokymo priemone.

Įmonės UAB „Baltic engineers“ inžinierius, BIM valdytojas Liudas Galdikas supažindino konferencijos dalyvius su išmaniaisiais sprendimais visose pastato gyvavimo cikluose, atsakė į dalyvių klausimus. Renginyje dalyvavę statybos įmonių vadovai pasidalino gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip statybos objektuose tvarko statybos ir griovimo atliekas.

Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas pristatė diskusinio pobūdžio pranešimą “Statybų sektoriaus iššūkiai klimato kaitos kontekste: kaip rasti aplinkai ir verslui draugiškus sprendimus?”, atkreipė dalyvių dėmesį į klimato kaitos problemas, pateikė pavyzdžių apie naujas verslo bei užimtumo galimybes.

20code1

Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyresnioji patarėja Jurgita Gaižiūnienė pristatė pranešimą tema „Žiedinės ekonomikos principų diegimas Lietuvoje“. Ji supažindino konferencijos dalyvius su žiedinės ekonomikos principų taikymo Lietuvoje esama situacija, perspektyvomis, pristatė statistinius duomenis, kaip Lietuvoje tvarkomos statybos ir griovimo atliekos.

Alytaus regioninio centro direktorius Algirdas Reipas įvardijo praktinio pobūdžio problemas su kuriomis susiduria šios teritorijos verslo atstovai ir gyventojai. Įstaigos vadovas pažymėjo, kad oficialiai pripažinta, jog Alytaus regionas inovatyviausiai bei išmaniausiai tvarko įvairių rūšių tame tarpe ir statybines atliekas.