Mūsų naujienos

2019-11-18 Pas mus – mokiniai iš Suomijos.

Ar turite draugų Suomijoje? Jei ne – yra puiki proga jų rasti. Ir nereikia toli ieškoti. Jie vaikšto mūsų mokyklos koridoriais ir dirba mūsų dirbtuvėse. Pas mus lapkričio 11-22 dienomis stažuojasi grupė mokinių iš didžiausio Suomijos profesinio mokymo centro LUOVI.

Štai, kaip jie pasakoja apie savo mokymo įstaigą, kuri Suomijoje turi net 20  filialų skirtingos šalies vietovėse: https://www.youtube.com/user/AmmattiopistoLuovi

Mokiniai ir jų mokytojai atvyko pagal ERASMUS+ programos projektą.

2019suomi2

Pirmą stažuotės dieną Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai parengė svečiams pristatymą apie mūsų šalį ir mokyklą. Vėliau projekto dalyviai apžiūrėjo statybos sektoriaus praktinio mokymo centro dirbtuves. Kitą dieną LUOVI mokiniai lankėsi statybos įmonėje „Galanis“, kur gaminamos sistemos rąstinių namų statybai. Projekto dalyviai bendravo su įmonės darbuotojais.

 

2019suomi4

2019suomi5

Per praktinius užsiėmimus mokiniai dirbo su mozaikinėmis plytelėmis, atliko paviršiaus trafaretinį dažymą, dekoravo gipskartonio plokštes glaistu ir dažais. Mokiniai iš Suomijos mokėsi dirbti su įvairiais dažymo ir dekoravimo įrankiais. Savarankiškas darbai vyko sklandžiai.

Laisvalaikiu svečiai lankėsi Trakų pilies muziejuje, vyko į Anykščius, kur aplankė Arklio muziejų ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Duonelė kasdieninė“, susipažino su senolių duonos kepimo papročiais ir išsikepė savo duonos kepalėlį. Iliuzijų muziejuje projekto dalyviai pagilino mokslo žinias fizikos, optikos ir meno srityse. Savaitgalį jie pasinaudojo galimybe atsipalaiduoti vandens parke ir pažaisti kėgliais.