Mūsų naujienos

2019-10-10 “Naudinga patirtis ir naujos mokymo(si) galimybės”– VSRC mokytojai apie „Erasmus+“.

 

dav
Spalio 7-11 d. Vilniaus statybininkų rengimo centro mokytojai Rita  Kraučelienė, Asta Lukšienė, Natalja Palubinskienė  pagal ERASMUS+ programos projektą ,,Profesinio mokymo prieinamumas ir lankstumas ES šalyse“, sutarties Nr. 2018-1-LT01-KA116-046713 lankėsi Robert-Mayer profesinėje mokykloje Štutgarte.

2019stutgart3
Per 5 darbo dienas mokytojai aplankė JUDO ir SHETTER įmones, kuriuose mokiniai įgyja praktinių įgūdžių, o vėliau šios įmonės tampa jų darbdaviais.  Mokytojai susipažino su dualiniu profesiniu mokymu, kuris yra vienas iš Vokietijos švietimo sistemos pasididžiavimų. Didžiausias šios sistemos privalumas tas, kad ji padeda mažinti jaunų žmonių nedarbą ir darbo rinkai parengiama tiek ir tokių specialistų, kiek reikia.Vokietijoje dualinio mokymo sistema veikia taip: pasirašoma trišalė sutartis tarp jaunuolio, profesinės mokyklos ir konkrečios gamybinės įmonės dėl profesinio parengimo. Teorinis mokymasis vyksta amatų mokykloje, praktinių įgūdžių – įmonėje.

2019stutgart1

Vizito metu mokytojai susitiko su mokyklos vadovybe, socialiniais pedagogais ir stebėjo pamokas. Paskutinę stažuotės dieną vyko darbo stebėjimo aptarimas – diskusija ir Vokietijos švietimo sistemos lyginimas su Lietuvos švietimo sistema ir profesiniu mokymu. Stažuotės pabaigoje visi dalyviai gavo praktinę stažuotę patvirtintus Europass mobilumo dokumentus.

dav
Iš užsienio kolegų perimtą patirtį, jų taikomus aktyvius ir inovatyvius mokymo(si) metodus,  projekto dalyviai dalins kolegoms. Sieks didinti mūsų mokyklos jaunų žmonių  kūrybiškumą, verslumą,  mokėjimus ir įgūdžius, skatintų motyvaciją  aktyviai ir savarankiškai mokytis bei  dirbti.